Kiralama Koşulları

loading

KUR HESAPLA

Rezervasyonu nasıl yapabilirim ?

Rezervasyonunuzu https://rentacar.rideo.com.tr adresinden rezervasyon formunu eksiksiz doldurarak ve/veya 0533-7323720 nolu Rideo Müşteri Hizmetleri’ni arayarak yaptırabilirsiniz. Web sitesinden yapmış olduğunuz ön rezervasyon sonrası Müşteri Temsilcimiz sizi arayarak rezervasyonunuzu teyid edecektir.  

Ön rezervasyonunuz için https://rentacar.rideo.com.tr adresinde Rezervasyon bölümünde yeralan rezervasyon formunu eksiksiz doldurarak bize ulaştırmanız yeterlidir.

Ödemeyi nasıl yapabilirim ?

Ödemeyi isterseniz https://rentacar.rideo.com.tr internet sitemizden , isterseniz mail order ile yapabilirsiniz. Ayrıca Havale ve eft ile hesabımıza transfer veya kiralama tarihinizden önceden ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Havalimanında sizi nasıl bulabilirim ?

Havalimanı terminal çıkışında karşılanmak isterseniz lütfen belirtiniz. Bu durumda sizi isminizin yazılı olduğu levhayla karşılıyoruz. 

Rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim ?

Rezervasyonlarınızı 24 saat süre kalana kadar iptal ettirebilirsiniz. İptal etmek için bize email atarak ya da telefonla arayarak bilgi vermeniz yeterlidir.
24 saatten az zaman kala yapılan rezervasyonlar no-show'a tabi olacaktır.

Araçlarınızda çocuk koltuğu var mı ?

Tüm araçlarımızda talep edildiği taktirde çocuk koltuğu -ücretli olarak- bulundurulmaktadır. 

KİRALAMA HİZMETİ REZERVASYON DETAYLARI

  • Rideo’nun rezervasyon formunda belirtilen adres, e-posta adresi, telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı işbu Kullanım Şartları'nı kabul etmekle aksine yazılı bir bildirimi olmadığı müddetçe Rideo’nun kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

■  Araç parkımızdaki araçlar özellikle sezonda talebin yoğun olduğu dönemlerde önceden rezerve edilmektedir, tercihlerinize uygun aracı temin edebilmemiz için araç rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızı öneririz. 

    Araç kiralama noktalarını websitemizde ana sayfamızdan bulabilirsiniz. Araçların bu alanlar dışında teslim alınmak istemesi veya teslim edilmesi ise ücrete tabidir. Aracın teslim alındığı  şehirden farklı bir şehirde teslim edilmesi talebi kiralama öncesinde Rideo Müşteri Hizmetleri yetkililerine iletilmelidir.

■   Aracın kiralayan dışındaki kişilerce kullanılması, bu kişilere ait sürücü belgelerinin ilgili ofise ibrazı  ve kira sözleşmesi üzerinde gösterilmesiyle, ücret karşılığında olmak üzere mümkündür. Aracın kiralayan ve ek sürücü haricinde kullanılması durumunda sözleşme maddelerine aykırı hareket edilmiş olup, trafik kazası vb olası durumlarda yükümlülük aracı kiralayanda olacaktır.

Araç kiralama toplam bedeli ve güvence bedelleri, araç kiralama işlemi yapılırken aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile peşin tahsil edilir. Kiralamanın konfirme edilmesi için ilgili bedellerin tahsilatı ön koşuldur. Kiralamanın sonunda oluşabilecek olan fatura tutar farklılıkları ise aynı kredi kartından tahsil veya iade edilir.  Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz.

■ Araç kiralayan kişiler 25 yaşın üzerinde olmalı, geçerli ehliyete sahip olmalıdır.                                                     

■ Günlük araç kiralamada minimum kiralama süresi 24 saattir. 24 saati aşan kiralamalarda 3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için kira bedelinin 1/3 ü tahsil edilir. 3 saati aşan gecikmelerde bir günlük kira bedeli tahsil edilir. Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için ofisimizi arayabilirsiniz.                                                                                

■ Araçlar boş depo olarak kiralanır. Dolu depo talep edilmesi halinde ilgili bedel kullanıcıya ibraz edilir. Dolu depolu aracın eksik yakıt ile iade edilmesi durumunda oluşacak yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir.                                             

■ Aracın kiralayan dışındaki kişilerce kullanılması, bu kişilere ait sürücü belgelerinin ilgili ofise ibrazı ve kira sözleşmesi üzerinde gösterilmesiyle, ücret karşılığında olmak üzere mümkündür.

■ Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir.

■ Araç kiralama esnasında; Tek taraflı kazaya uğranması veya aracın çalınması durumunda, (kaza durumunda aracın yeri değiştirilmeden) en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Çift taraflı kazalarda ise,  kazanın oluş şekline göre sürücüler, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurmakla yükümlüdürler. Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmelidir.

     - Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa

     - Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,

     - Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,

     - Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,

     - Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,

     - Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,

     - Kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması durumunda,

     - Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.

■ Kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında "Araç teslim etme ve teslim alma" formlarının doldurulup karşılıklı olarak imzalanması gerekmektedir.


MOBİL UYGULAMALAR

© 2021 rentacar.rideo.com.tr
whatsapp

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X